АШВАГАНДА
Ботанічне найменування: ашваганда; ашвагандха; індійський женьшень (Withania somnifera)
Порошок ашваганда виготовляють з молотого кореня індійського женьшеню. Найбільш активно рослину використовують в аюрведі. Саме в ній Withania somnifera отримала свою назву “Ашваганда” та стала однією з найважливіших рослин завдяки широкому спектру впливу на організм. Корінь ашваганди використовують як адаптоген, що допомагає підтримати баланс усіх сфер організму. Регулює гормони стресу, це допомагає боротись з проявами тривожності та безсонням. Ефект ашваганди полягає в здатності підтримувати баланс енергії та знімати втому, покращувати метаболізм мозку, а також вона має протизапальні властивості.
Напій із ашваганди корисний в інтимній сфері. Значно підвищує лібідо та рівень тестостерону в крові. В країнах Азії порошок ашваганда найпопулярніший афродизіак, стимулює статевий потяг, поліпшує якість сексуального життя. Жінкам, що довго не можуть завагітніти, рекомендоване регулярне вживання молотого кореню ашваганди (щодня з 1-го по 16 день циклу). Також ашваганда допоможе жінкам з тяжким перебігом клімаксу та такими захворюваннями, як ендометріоз або міома матки.
Для чоловіків ашваганда використовується не лише для лікування олігоспермії, безпліддя (підвищує рівень лютеїнізуючого гормону ЛГ), запальних захворювань (наприклад простатиту), а й для покращення фертильності, потенції, зниження ваги завдяки росту гормонів Т3,Т4 та тестостерону. Ці гормони впливають на швидкість метаболізму, допомагають легше спалювати жир та швидко нарощувати м’язи.
Активні речовини: близько 35 алкалоїдів (найвідоміший - вітаферин); амінокислоти (гліцин, глутамін, триптофан); сапоніни; фенольні кислоти
На відміну від лікарських засобів, де є основна діюча речовина, ефект засобів натурального походження спричинений цілим “букетом” речовин, відділити дію кожної окремої речовини складніше. У випадку з чаєм ашвагандою - його різнопланові властивості пояснюються всім комплексом компонентів, що діють синергічно та залежать від дозування.
Властивості чаю: антиоксидант; афродизіак; анаболік; тонік; гепатопротектор; ноотроп; адаптоген; імуностимулятор; антидепресант; зменшує тривожність; відновлює сили; збільшує фертильність обох статей
Дія на організм:
- Напій з ашваганди пригнічує рецептори мозку, що активізуються під час стресу; усуває надлишок кортикостерону в плазмі крові;
- Ашваганду використовують в онкології. Протизапальні, антиоксидантні, імуностимулюючі властивості індійського женьшеню пояснюються тим, що плоди та коріння ашвагандхи містять у собі велике різноманіття алкалоїдів. Ці речовини пригнічують зростання ракових клітин. Чай ашваганда сприяє покращенню рівня енергії та якості життя тих, хто переніс радіо- та хіміотерапію.
- Є дослідження, що виявили зниження рівня глюкози у хворих на цукровий діабет.
- Порошок ашваганди також корисний для кровообігу та роботи серця, особливо для тих, хто страждає на гіпертонію, адже він нормалізує артеріальний тиск.
- Надає заспокійливу дію, подібну до ефекту гамма-аміномасляної кислоти (GABA), зв'язуючись з рецепторами GABA - має протисудомну активність.
- Знижує рівень холестерину низької щільності, що осідає на судинах та призводить до закупорок холестериновими бляшками.
- Антистресова дія - корінь ашваганди зменшує вироблення наднирниками гормону кортизолу, відповідального за стресові реакції. Завдяки цьому знижуються прояви депресії, нервового перенапруження, тривожних станів та безсоння.
- Стане в нагоді для лікування та профілактики тим, хто страждає на гіпотиреоз (як наслідок безпліддя). Регулярний прийом рослини ашваганда збільшує секрецію гормонів щитоподібної залози (Т3,Т4).
- На фоні прийому швидко відновлюються захисні бар’єри організму. Рослина допоможе відновити витривалість та енергійність людям, які виснажені хворобами, операцією чи надмірно важкими тренуваннями.
- Допомагає вилікувати людей, що страждають на хвороби дихальної та травної систем, хронічну втому.
- Ефект ашваганди проявляється в успішному лікуванні жіночого та чоловічого безпліддя, лікує супутні статеві захворювання.
Класичний рецепт:
- ашваганда: 1/2 -1 ч.л (3-6г)
- вода: 250 мл
- час: 15-20 хвилин
- температура: 30-100 °C
Існує кілька варіантів напою з ашваганди:
1. Можна заварити по аналогії з трав’яним чаєм. Заливаємо окропом необхідну кількість меленого кореня, накриваємо та даємо настоятися 15-20 хвилин.
2.“Спартанський" метод - запиваємо порцію порошку водою кімнатної температури або перемішуємо з теплою водою.
3. Можна змішати корінь з маслом та медом.
4. Для тих, хто не уявляє свій ранок без запашної кави - можна набагато удосконалити її, додавши 1/2 -1 ч.л. ашваганди.
Основна рекомендація щодо прийому Withania - приймати за декілька підходів в день. Фахівці рекомендують приймати ашваганду щодня протягом місяця, потім зробити перерву на тиждень і продовжити курс прийому. Для відчутного ефекту і накопичення речовин - ашваганду радять приймати довготривало (в середньому 3 місяці).
Опис товару: мелений корінь ашваганди
В магазині ця позиція представлена у вигляді меленого коріння ашваганди родом з Індії. Суворих правил збору коренів немає, проте в Індії його заготовляють лише фахівці аюрведи.
Загальні відомості
Ашваганда – гілляста багаторічна рослина, зазвичай має вигляд невеликого куща, в теплому кліматі, у рідкісних випадках, виростає близько трьох метрів. Листя овальної форми, має темно-зелений колір. Квіти ашваганди зелено-білі, непримітні, квітнуть окремими суцвіттям і нагадують дзвіночки. Після дозрівання квітки перетворюються на яскраво-червоні або помаранчеві коробочки, які своїм виглядом нагадують “ліхтарики”, аналогічно фізалісу. Всередині коробочок зріють м’ясисті ягідки червоного кольору (звідси давня ассирійська назва “червоний корал”). Коріння рослини невелике, гладке, біля 30-40 см завдовжки та 1-2 см завширшки.
Не дивлячись на те, що батьківщина ашваганди - Північна Африка, чагарник сильно розповсюдився територіями майже всього Іраку, Західної Індії, Середнього Сходу, Північної Америки та Середземномор'я. У деяких країнах, наприклад як у Китаї, ашваганда прижилася лише як декоративна рослина. Особливої популярності та розповсюдження набула Withania з Індії, за що і отримала народну назву - Індійський женьшень.
Протипоказання
Вагітним жінкам слід утриматися від прийому даного засобу, це часто призводить до викиднів. Протипоказано особам, що мають надмірну секрецію щитоподібної залози (гіпертиреоз). Також офіційна медицина не рекомендує вживати напій з ашваганди дітям, жінкам, що годують груддю; при дисбактеріозах кишківника; виразках та гастритах у фазі загострення через те що рослина може подразнювати слизову ШКТ. Не слід поєднувати прийом анксіолітиків, седативних препаратів, алкоголю з порошком ашваганди.