БЛАКИТНИЙ ЛОТОС
Ботанічне найменування: блакитний лотос, латаття блакитне (Nymphaea caerulea)
Водна рослина блакитний лотос має безліч найменувань та довгу історію використання як священного та ритуального засобу. Його називають небесною або блакитною лілією, єгипетським лотосом, священною лілією Нілу й просто блакитним чи єгипетським лататтям.
Єгипетське походження та м’які психоактивні властивості квіток блакитного лотоса дозволяють віднести цю німфею до одного з найдавніших емпатогенів та афродизіаків.
Лотос застосовують для приготування чаю та винних настоянок.
Активні речовини: апорфін; нуциферин
Пелюстки блакитного лотоса містять цілу низку алкалоїдів, що зумовлюють комплексну дію рослини. Насамперед, це апорфін, який у процесі метаболізму перетворюється на апоморфін та нуциферин.
-
Апорфін – агоніст дофамінових рецепторів, тобто препарат, здатний стимулювати дофамінові рецептори в головному мозку (гормон дофамін відповідає за відчуття задоволення, прихильності та інтересу до життя).
-
Нуциферин у парі з апорфіном також бере участь у стимуляції дофамінових рецепторів, при цьому має протизапальну, антиспазматичну та розслаблюючу дію.
Властивості чаю: антидепресант; адаптоген; афродизіак; зменшує тривожність; ноотроп; релаксант; розслаблюючий засіб
Дія на організм:
-
Блакитний лотос справляє одночасно заспокійливу дію та підвищує настрій. Актуальні проблеми відсуваються на задній план, рослину можна використовувати як засіб для зняття тривоги, нервового напруження, для боротьби з депресією.
-
Пелюстки блакитного лотоса мають подвійний ефект. Вони посилюють статеве ваблення; поліпшують координацію та рухову функцію, і тому рослину за аналогією з іншими дофаміновими агоністами розглядають, як засіб для профілактики хвороби Паркінсона та еректильної дисфункції.
-
Єгипетську лілію застосовують як розслаблювальний засіб, у тому числі для лікування депресивних станів та розладів, пов’язаних зі зловживанням алкоголю.
-
Посиленний сексуальний потяг проявляється в можливості ближчого інтимного спілкування та кращого взаєморозуміння.
-
Блакитний лотос рекомендують людям, які страждають на соціальну тривожність.
Існує кілька традиційних способів застосування блакитного лотоса.
Чай з блакитного лотоса:
Щоб приготувати чай, 5 г пелюсток лотоса заливають окропом у термосі або проварюють протягом 15 хвилин. Чай із блакитного лотоса має приємний аромат і смак, але можна його покращити ще більше, додавши лимон або мед.
Єгипетський лотос цінують за м’яку та глибоку дію, яка настає протягом 10-15 хвилин і триває до 2-4 годин залежно від дозування й способу вживання. Його використовують поступово, утримуючи та посилюючи ефект.
Настій з блакитного лотоса:
Пелюстки, тичинки та суцвіття блакитного лотоса замочують у червоному вині, дають настоятися від 5 днів до 2-3 тижнів. Вживають охолодженим невеликими порціями.
Опис товару: висушені пелюстки, тичинки та суцвіття блакитного лотоса
Рослина поставляється з Таїланду, Єгипту де її вирощено й зібрано в природному середовищі.
Загальні відомості
Блакитний лотос у природному середовищі росте в прісноводних річках і озерах Північної та Східної Африки, Таїланду. Ця водна рослина із сімейства Лататтєві – один із символів Нілу. Оскільки квітка розпускається в ранковий час і закривається після полудня, єгиптяни асоціювали блакитний лотос із богом сонця Ра. А його цвітіння у твані та мулі стало причиною зображення лотоса як атрибута бога відродження природи Осіріса.
Дія блакитного лотоса відома людям ще із часів Стародавнього Єгипту та Греції. Зображення квітів лотоса зустрічаються на єгипетських монетах, колонах та надгробках. Плоди блакитного лотоса, ймовірно, вживали згадані в Одіссеї Гомера лотофаги, що шукали забуття.
Завдяки приємному відтінку й ніжному аромату квіти блакитного лотоса використовуються не тільки в ритуальних цілях, а й у косметології та ароматерапії. Їх додають до парфумів, гелів для душу та масажних кремів. Блакитний лотос справляє м’який і глибокий вплив на все сприйняття, але найбільше акцентується його застосування в інтимній сфері.
Протипоказання
Блакитний лотос не рекомендовано до вживання дітям, вагітним, матерям-годувальницям і людям з індивідуальною непереносимістю цієї рослини. Від використання лотоса краще втриматися під час соціально відповідальних заходів, запланувавши його вживання на час відпочинку й розслаблення. Зберігання та розповсюдження рослин у деяких країнах Європи контролюється або заборонене