БРАХМІ
Ботанічна назва: брахмі, брамі (Bacopa monnieri, Bacopa brahmi або просто Brahmi)
Брахмі - це джерело цінних алкалоїдів та тритерпенових сапонінів, які можуть стимулювати хімічні речовини мозку для формування мислення, пам'яті та навчання. У перекладі брахмі означає «космічне знання», використовується в аюрведичній медицині понад 3000 років.
Рослина містить алкалоїд брамін, який підвищує кров'яний тиск при прийомі в терапевтичних дозах (близько 5г), але може чинити гіпотензивну дію (зниження тиску) при прийомі одноразово 10-15г. Порошок брахмі використовується переважно для лікування ряду розладів нервової системи, включаючи невралгію, істерію, епілепсію, неврастенію, афонію та захриплість. Bacopa monnieri також приймають внутрішньо через ряд інших станів, що включають розлад шлунку, виразки, метеоризм, закрепи, астму, бронхіт та безпліддя.
Якщо ви регулярно наносите порошок Brahmi на волосся - це дозволяє йому набути достатнього об'єму та значної довжини, покращити густоту та якість. Регулярне втирання відвару з порошку брахмі в шкіру голови або маски з брахмі - забезпечують гарне живлення коренів волосся, що зменшить їх випадіння. Ви помітите, що кількість кінчиків, які січуться, різко знижується. Брахмі створює природний захисний шар навколо волосяних фолікулів, який зберігає волосяні волокна здоровими, зменшує ймовірність появи кінчиків, які січуться, і робить всю гриву більш блискучою. Скромна рослина насичена корисними для волосся поживними речовинами, які зміцнюють коріння та запобігають випадінню. Отже, регулярне використання Brahmi значною мірою зменшує лупу, успішно запобігає свербінню шкіри голови, зволожує шкіру. Це створює більш сприятливе середовище для росту волосяних фолікулів, забезпечуючи тим самим безперешкодний ріст волосся.
Найпомітнішою перевагою трави брахмі є те, що вона покращує когнітивні здібності та стимулює розум до покращення пам'яті та концентрації. Дослідження в Індії свідчать, що брахмі покращує розумову діяльність, а також скорочує час навчання.
Активні речовини: алкалоїди брамін, герпестин; флавоноїди; сапоніни (транквілізуючий сапонін, що нагадує резерпін); бакозиди
Серед найвідоміших можна згадати бета-ситостерол або флавоноїди. Комплекс цих речовин підвищує ефективність передачі нервових імпульсів, що сприятливо впливає на нервову систему та загальну мозкову діяльність.
Властивості чаю: ноотроп; адаптоген; антиоксидант; нейропротектор; релаксант; антиастматичне; зовнішньо: від алопеції, лупи; посіченого волосся; від ревматизму
Дія на організм:
-
Активні компоненти бакопи є складною сумішшю сполук, відомих як «бакозиди». Ці інгредієнти створюють захисну дію на нервові клітини (нейрони) та покращують навчальну (когнітивну) функцію, пам'ять, здатність до навчання та концентрації.
-
Бакопа значно посилює живлення мозку за рахунок посилення припливу крові та кисню. Це важливо - оскільки здоров'я організму загалом, зниження окисних процесів і своєчасне відновлення всіх систем безпосередньо залежить від коректної роботи мозку.
-
Покращує психічне здоров'я, зменшує неврози, занепокоєння та тривожні стани.
-
Бакопа рекомендується в Індії, як тонізуючий засіб і для уповільнення старіння мозку, що позначається на омолодженні всього організму.
-
З причин, згаданих вище, рослина може відігравати важливу роль у профілактиці чи лікуванні хвороби Альцгеймера, уповільнювати погіршення когнітивних здібностей, пам'яті.
-
Склад трави брахмі ефективний для виведення з організму вільних радикалів, діє як антиоксидант та протизапальний засіб.
-
Активні інгредієнти бакопи допоможуть зменшити частоту нападів при епілепсії, неврастенію, депресивні стани, тощо.
-
Нормалізує функцію жовчного міхура, роботу ШКТ, нирок, знижує тиск.
-
Також існує багато ефективних рецептів застосування брамі у вигляді масок та відварів для покращення густоти, якості волосся та шкіри голови. Компоненти брахмі потовщують стовбур волосків, живлять цибулинки і надають їм здорового блиску. Приємним бонусом при зовнішньому застосуванні для волосся стане потрапляння в організм корисних речовин брахмі через шкіру голови.
Класичний рецепт приготування брахмі:
-
брахмі: 5г (1ч.л.)
-
вода: 200-250 мл
-
мед: за бажанням
-
час: 3-7 хв
-
температура: 100 °C
Найкраще траву брахмі вживати у вигляді завареного чаю. Залийте мелену рослину окропом і дайте настоятися протягом 3-7 хвилин.
Як вживати порошок брахмі:
Почавши курс - пийте чай брахмі щодня. В ідеалі почніть з меншої кількості (5г), яку можна поступово збільшувати (до 10-15г).
Помітнішою перевагою брахмі є те, що він покращує когнітивні здібності та стимулює розум до поліпшення пам'яті та концентрації. Дослідники виявили, що шість тижнів щоденного вживання бакопи двічі на день спричиняли поліпшення когнітивних функцій. Перші результати та ефекти ви відчуєте через два-три тижні щоденного застосування.
Для приготування маски із порошку брахмі візьміть 2-4 ст.л. меленої трави (кількість залежить від довжини та густоти волосся). Залийте кип'яченою водою на 20 хвилин, маска має бути середньо-густої консистенції. Для простішого нанесення можна додати столову ложку будь-якої косметичної маски, а для аромату та додаткової користі - кілька крапель будь-якої ефірної олії. Таку суміш наносите на вимите шампунем волосся, закутуєте плівкою та рушником. Змиваєте за годину і завершуєте процедуру звичним для вас способом. Таку масочку ідеально робити щотижня.
Для перевірки відсутності зміни відтінку волосся – власникам світлого волосся краще перевірити маску на невеликому пасмі в непомітному місці.
Опис товару: мелена рослина брахмі
Поряд з ашвагандою брахмі є однією з основних аюрведичних рослин. Традиційно рослину не вирощують, а збирають у дикій природі. З лікувальною метою використовують всі частини брахмі - коріння, стебла та листя.
Загальні відомості
Брахмі іноді носить назву - індійський щитолист, брамі, центелла індійська, трава благодаті.
В Індії загальну назву "брахмі" застосовують до зовсім іншої лікарської рослини з аналогічними лікувальними властивостями - центелла азійська, також відома як "готу кола".
Брахмі - сильно розгалужена, повзуча, суккулентна рослина. Стебла виростають від 5 до 40 см, можуть укорінюватися у вузлах. Зазвичай трава брамі росте у болотистих місцевостях по всій Азії, особливо в Індії, Шрі-Ланці, Пакистані, Непалі, В'єтнамі, а також у Південній Америці. Крім того, бакопа росте на Гаваях та у Флориді.
Протипоказання
Прийом брахмі зазвичай вважається безпечним. Виняток складають лише люди, які страждають від низького кров'яного тиску, а також вагітні або жінки, які годують груддю - їм слід проконсультуватися зі своїм лікарем з приводу застосування брахмі.