ДАМІАНА
Ботанічна назва: даміана; трава тернера (Turnera diffusa)
Листя даміани у своєму складі концентрують максимальну кількість активних речовин, що впливають на нервову, травну та ендокринну системи. Завдяки вивченню було виявлено властивість генерації енергії в організмі. Як наслідок, у Південній та Центральній Америці даміану традиційно використовують не тільки для лікування втоми, підвищення життєвого тонусу, але й для розслаблення тіла, у боротьбі з раком, а також як рослинний антибіотик.
Лікувальні властивості даміани розкриваються і у впливі на інтимну сферу. Під час вивчення підтвердилася інформація про те, що даміана здатна значно підсилювати лібідо як у чоловіків, так і у жінок. Збільшує кількість оргазмів, підвищує чутливість та задоволення від сексу, виступає як тонік, покращує загальне самопочуття.
При довготривалому застосуванні (близько 2 місяців) у жінок даміана підвищує фертильність, здатність до зачаття, регулює менструальний цикл. Також, що вкрай важливо, даміана стабілізує психо-емоційний стан під час ПМС та допомагає усунути його тяжкі наслідки – судоми, біль, депресію.
На чоловіків даміана діє у сфері потенції, чутливості, посилення задоволення. Механізм дії листя даміани забезпечує більший кровообіг та сильну ерекцію.
Активні речовини: флавоноїд піноцембрін; 0,5%-1% складних ефірних олій (тимол, альфа-копаєн); кофеїн; арбутин; таніни; антиоксиданти; даміанін
Властивості чаю: антидепресант; антиоксидант; спазмолітик; афродизіак; адаптоген; гастропротектор, покращує перистальтику ШКТ; тонік; регулює цикл; протизапальне; антибіотик.
Важливо розуміти, що результати прийому з'являються приблизно за два місяці, багато в чому індивідуальні та залежать від стану організму в цілому.
Дія на організм:
-
Антистрес. Чай даміана знижує стрес і справляється з його негативними наслідками для ШКТ, спазмами та болем. Також усуває головний біль та м'язову скутість, пов'язані зі стресом або високоінтенсивним навантаженням.
-
Антидепресант. Позбавляє від симптомів депресії, занепокоєння, нервозності та безсоння.
-
Афродизіак. Кофеїн, арбутин та флавоноїди – основні сполуки даміани – відповідають за підвищення лібідо та рівень чутливості під час сексу як у чоловіків, так і у жінок.
-
Збільшує частоту оргазмів у чоловіків та жінок.
-
Підвищує потенцію. Трава даміани розслаблює дрібні м'язи в артеріальній стінці статевого члена, що дозволяє збільшити приплив крові та посилити ерекцію, збудливість, потяг та ступінь задоволення.
-
Від діабету. Сушена даміана використовується для профілактики виникнення діабету. У комбінації з гуараною чи мате може допомогти скинути вагу, нормалізує гормональний фон. Так само як і гуарана - знижує апетит та прискорює метаболізм. Такий тандем підвищує рівень енергії, допомагає долати лінощі та хронічну втому.
-
Тонік. У світі спорту даміана часто використовується як добавка, що покращує тонус, мотивацію, витривалість. Це допомагає підвищити спортивні показники, особливо у кардіо-тренуваннях.
-
Протизапальне. Арбутин, магній, калій, піноцембрін - має сечогінний, і водночас, антибактеріальний ефект. Як допоміжний засіб застосовують, наприклад, при інфекціях сечостатевої системи, циститі, пієлонефриті.
-
При дизурії. Листя даміани має сечогінний ефект, підвищуючи вироблення сечі, запобігає виникненню каменів у нирках або допомагає в лікуванні вже наявних.
-
Антибіотик. Рослини сімейства Turneraceae можуть бути джерелом природних сполук, що модифікують протимікробні препарати. Це збільшує їх ефективність щодо бактерій, резистентних до традиційних антибіотиків. Даміана застосовується при лікуванні інфекцій, спричинених паличками E.coli, P.aeruginosa, B.subtilis, S.aureus, S.lentus та K.Pneumoniae.
-
Антиоксидант, від раку. Активність флавоноїду піноцембрину, однієї з основних речовин листя даміани, добре вивчена. Він ефективний проти мікробів, запалень, раку та є потужним антиоксидантом. Піноцембрін здатний пригнічувати, блокувати або регресувати канцерогенну активність ракових клітин.
-
Протисудомне. Ефект даміана допоможе полегшити передменструальний синдром(ПМС), який супроводжується судомами, перепадами настрою, сильним болем, розладом чи закрепами. Даміана розслаблює м'язи ШКТ, стимулює перистальтику.
-
Регулює менструальний цикл. Diffusa turnera стимулює функції придатків до створення здорових яйцеклітин, які готові до запліднення. У комбінації з гінкго білобою та американським женьшенем – вирішує делікатну проблему сухості піхви у жінок.
-
Муколітичне (відхаркувальне). Ефірні олії даміани багаті на антибактеріальні сполуки, які разом із муколітичними властивостями ефективні для лікування респіраторних захворювань, сприяють відхаркуванню.
Класичний рецепт:
Листя даміани заварюють аналогічно до трав'яного чаю. Для посилення ефекту у сфері потенції, спортивної витривалості, збільшення тонусу - додайте при заварюванні імбир.
Важливий момент для жінок, які планують вагітність. Даміана ефективніше працює у парі з ашвагандою. Такий тандем слід приймати регулярно з 1-го по 15 день циклу, потім робити перерву і продовжувати з настанням критичних днів. Ефект чаю накопичувальний та посилюється з часом.
Опис товару: висушене листя рослини даміана
Збір рослинної сировини здійснюється на стадії активного цвітіння, коли чагарник накопичує максимальну кількість ароматичних та корисних компонентів. У магазині представлений екземпляр який зростає у диких умовах північної Мексики.
Загальні відомості
Лікарська рослина даміана родом із південних районів США (часто зустрічається в Техасі), Центральної та Південної Америки. Цей відносно невеликий чагарник зазвичай виростає до одного-двох метрів, вкритий жовтими квітами, які, дозріваючи, перетворюються на ароматні плоди. Також даміана є частиною екосистеми Південної Каліфорнії. У диких умовах часто росте поруч з кактусами. Відноситься до сімейства Turneraceae і, залежно від географічного походження, носить назви: падуб мексиканський, афродизіак даміана, трава пастушки. Максимальну фармакологічну активність має листя рослини.
Протипоказання
Рослина в помірних кількостях безпечна, але варто порадитися з лікарем. З обережністю застосовуйте даміану, особливо при першому знайомстві. Вагітним і жінкам, які годують груддю; дітям; діабетикам (що перебувають на інсуліновій терапії); людям із синдромом роздратованого кишківника, з нерегулярним серцевим ритмом, з порушеннями сну, нервозністю чи занепокоєнням не рекомендується вживати листя даміани.