КАЛЕЯ ЗАКАТЕЧІЧІ
Ботанічне найменування: калея закатечічі (Calea zacatechichi, Calea ternifolia)
Чай із листя калеї – традиційний ритуальний напій індіанців Центральної Америки, який використовується для нормалізації сну та отримання яскравих усвідомлених сновидінь. Латинська назва калеї закатечічі (лат. zacatechichi) походить з ацтекської мови науатль (zacatl chichic) і означає в дослівному перекладі «гірка трава».
На смак чай із калеї дійсно дуже гіркий. Однак набагато виразніше інше найменування рослини, що прийшло з мови чонталі штату Оахака. Воно перекладається як «листя бога» (thle-pela-kano, ісп. hoja de dios).
Використовується мексиканська калея для досягнення онейрогенного (сномодулюючого) і ноотропного ефекту (що посилює когнітивну функцію мозку).
Калея закатечічі діє на фазу поверхневого сну, посилюючи сновидіння та здатність людини до запам’ятовування снів. Ефект чаю з калеї накопичувальний, тому калею приймають курсом по 3 г протягом 3-7 днів, або мікродозою в 1 грам – протягом 10-14 днів. За цей час загальний седативний ефект чаю може виразитися не тільки в збільшенні тривалості та яскравості снів, в загальному заспокоєнні нервової системи, але й у поліпшенні здатності обробляти та згадувати інформацію під час неспання; покращує пам’ять та творчі здібності.
Активні речовини: гермакранолідес (germacranolides); комплекс алкалоїдів, сесквітерпенів та флавоноїдів
На сьогодні не вдалося виділити конкретну речовину, яка пояснює онейрогенні ефекти чаю з калеї. Тому біохіміки розглядають дію цієї рослини комплексно, виділяючи насамперед ряд сесквітерпенів та флавоноїдів, якими пояснюється характерний гіркий смак рослини. Загальну дію чаю з калеї можна охарактеризувати як седативну, анксіолітичну та проти депресії.
Властивості чаю: онейроген; ноотроп; релаксант; покращує якість сну; антидепресант; покращує роботу ШКТ; потужний антипаразитарний ефект
Дія на організм:
-
Ключовий результат вживання калеї закатечічі проявляється під час фази поверхневого сну. Сновидіння стають яскравішими, їх набагато легше запам’ятати. Занурення в сон відбувається легше. Калея часто стає сильним помічником у практиці усвідомлених сновидінь.
-
Чай з калеї діє як антидепресант, стає в пригоді тим хто відмовився від алкоголю.
-
Калея закатечічі може мати снодійний ефект, що нормалізує сон і формує загальне відчуття добробуту та спокою.
-
Чай із калеї допомагає в загальному відчутті усвідомлення, знаходженні в стані «тут і зараз»;
-
Рослину також застосовують у народній медицині для нормалізації роботи травної системи, усуває розлади та діє як жарознижувальне.
-
Приємним «побічним» ефектом калеї є потужний протипаразитарний ефект; вона дієва в боротьбі з патогенними паразитами.
Класичний рецепт чаю з калеї:
Для заварювання чаю 2 ч.л. висушеного подрібненого листя калеї закатечічі (близько 3 г)заливають окропом у чашці й залишають настоюватися протягом 15 хвилин. Пити чай із калеї потрібно за 30 хвилин до сну. На час прийому курсу калеї слід утриматися від вживання алкоголю та інших сильнодіючих засобів, а також по можливості від червоного м’яса та важкої жирної їжі.
Для досягнення усвідомлених сновидінь калею приймають від 5 до 7 днів. Можна рекомендувати курс в 3-7 днів, потім перерва 2-3 дні і знову прийом протягом 3-7 днів. Ще варіант прийому – через день, протягом 10-14 днів. Також калея являється сильним ноотропом, для досягення стійкого ефекту – пропивають по 1 г трав’яного чаю протягом 14-21 днів.
Опис товару: висушене подрібнене листя
Для заварювання чаю з калеї закатечічі ми пропонуємо висушене ферментоване листя з Мексики.
Загальні відомості
Рослина є гіллястим листяним чагарником заввишки до 1-1,5 м із сімейства Айстрові. Кущі із зазубреним листям та дрібними біло-жовтими квітками ростуть у гірських районах Центральної Мексики на висоті понад 1500 м, а також у низинах півострова Юкатан і на території від південної Мексики до північної Коста-Ріки.
Протипоказання
Калея закатечічі може спровокувати алергічні реакції, тому перед вживанням рослини є сенс зробити тест, щоб переконатися у відсутності такої реакції організму. Для цього можна покласти висушений лист калеї під язик на 10-15 хвилин і переконатися у відсутності алергічної реакції. Чай із калеї не рекомендовано вживати дітям, вагітним і матерям-годувальницям, а також людям з індивідуальною непереносимістю рослини.