Кратом - це тропічне дерево родини маренових (далекий родич кави), що широко поширене на території Таїланду, Індонезії, Малайзії, М'янми та в Папуа-Новій Гвінеї.

Історія використання кратома людиною сягає глибоко в минуле. Ще в середні віки вживання кратома, як природного тонізуючого і розслаблювального засобу було звичайною практикою у корінних жителів Південно-Східної Азії. Жування або заварювання свіжого листя дерева піднімало настрій, знижувало втому, сприяло розвитку комунікації серед селян. Полегшувало працю під час важкої роботи. Крім цього, деревину рослини використовували і подекуди використовують досі, як будівельний матеріал. Але найбільше люди оцінили кратом за його унікальні психотерапевтичні ефекти. Про це свідчать численні розповіді європейців-мандрівників XIX століття.

У малих дозах (1-2 грами) кратом використовується як антидепресант.

Заспокійливий, релаксувальний, антистресовий ефект досягається вже за умови прийняття кратому від 1 до 2 грамів за раз у вигляді чаю.

Перші ефекти з'являються вже через 5-10 хвилин після вживання чаю, ефект починається як м'які приємні хвилі, що пробігають по тілу. Через хвилин 30 ефект посилюється. Тіло розслабляється. Зникають втома і больові відчуття (зокрема тремор м'язів), відступають тривожність і стрес. Основний ефект тримається приблизно 3-5 годин, потім залишаються залишкові приємні ефекти.

Вживаючи за раз до 3-4 грам кратома, можна очікувати яскраво виражений психотерапевтичний ефект. Дуже добре підходить для розслаблення і відпочинку після важкого дня, прослуховування музики. Швидко знижує тривожність, рівень стресу і відновлює психічні сили організму.

Кратом не потрібно поєднувати з іншими стимуляторами - йохімбіном, кофеїном та іншими, тому що при великих дозах виникає небезпека надмірної стимуляції та підняття кров'яного тиску. Не рекомендується також поєднувати і з депресантами (алкоголем у великих кількостях, бензодіазепінами) через можливі проблеми з диханням.

Кожен може відчувати індивідуальні особливості від глибини ефектів, але суть кратома як прекрасного природного антидепресанту залишиться при цьому незмінною. Звичайно, тут багато що залежить від конкретного сорту і дозування, найкраще співвідношення вже знаходять індивідуально досвідченим шляхом.