УВУМА КІРКІІ
Ботанічне найменування: Увума-омхлопе (Uvuma-omhlope) або Синаптолепіс кіркіі (Synaptolepis kirkii)
Настій або чай із кореня увума-омхлопе (Uvuma-omhlope) – це напій, з яким світ познайомився завдяки південноафриканському племені зулусів та спорідненому з ним народу коса. Разом з іншими рослинами корінь увума входить до складу ритуального напою убулаву (ubulawu), який здавна використовується в Африці для викликання усвідомлених сновидінь і тлумачення снів.
За аналогією з іншими сномодулювальними рослинами, такими як калея закатечічі (Calea zacatechichi) й сілена капенсіс (смілка капська, Silene capensis), увума (синаптолепіс кіркіі) – ефективний онейроген(сномодулятор) і ноотроп (посилює когнітивну функцію мозку). Ключовий ефект вживання кореню увума проявляється уві сні. Тоді як у стані неспання вживання кореня увума призводить до розслаблення психіки та зменшує тривожність. Напій знижує рівень занепокоєння, піднімає настрій та викликає легкий снодійний ефект.
Активні речовини: кіркінін (kirkinine)
Ефект чаю увума – комплексний, спричинений рядом алкалоїдів. Найбільший інтерес зі складу кореня рослини у біохіміків викликає алкалоїд кіркінін, який належить до нейротрофінів. Вважається, що дія цієї речовини провокує розвиток, активність і кращу життєздатність нейронів – клітин, які відповідають за функціонування нервової системи людини. Ймовірно, саме кіркінін і пояснює ноотропні та онейрогенні ефекти кореня увума.
Властивості чаю: онейроген; ноотроп; релаксант; покращує якість сну; антидепресант; провокує ріст нових нейронних зв’язків
Дія на організм:
-
Онейрогенний ефект, який проявляється в підвищенні здатності до запам’ятовування та усвідомлення сновидінь, а також епізодів між сном і неспанням, коли психіка перебуває під керуванням підсвідомих та несвідомих процесів.
-
Ноотропний та седативний ефекти чаю увума виявляються в загальному зменшенні занепокоєння та тривожності, у розслабленні. Це дає можливість більш ясно та спокійно оцінити життєву ситуацію й знайти відповіді на виклики, які стоять перед людиною.
Класичний рецепт чаю увума:
-
увума: 0,5-1г
-
вода: 300-350 мл
-
час: 5 хвилин
-
температура: 100 °C
Напій заварюють окропом, іноді помішуючи, проціджують та випивають приблизно за 0,5-1 годину до сну. Для проби можна використовувати мінімальне дозування.
Крім того, корінь увума (0,5г) можна прийняти:
-
розжувавши коріння рослини протягом 15-20 хвилин за 30-60 хвилин до сну;
-
використавши піну за аналогією із сіленою капенсіс, коли половину півлітрової пляшки наповнюють водою та збивають разом із шматочками кореня до неодноразового утворення піни, яку випивають або з’їдають.
Ефект від використання чаю увума – накопичувальний. Він посилюється протягом декількох днів і може зберігатися навіть після закінчення прийому чаю. Однак тривалий прийом кореня увума не рекомендований, може призводити до толерантності до дії напою після вживання більше 7 днів. Можна поекспериментувати в спільному поєднанні увуме з сіленою капенсіс, та/або калєю закатечічі.
Опис товару: молотий корінь синаптолепіс кіркіі
Корінь увума постачається з Африки, де коріння збирають, просушують у природних умовах та подрібнюють для зручності прийому.
Загальні відомості
Африканська рослина синаптолепіс кіркіі належить до родини Вовчеликові, або Тимелєєві. Вона росте в усій тропічній Східній Африці, починаючи з Кенії та Танзанії на півночі й закінчуючи Мозамбіком, королівством Есватині (Свазіленд) та на півночі Південно-Африканської Республіки.
Рослина є гіллястим чагарником із загостреним голубувато-зеленим листям, темно-коричневими гілками, білястими трубчастими квітками й жовто-помаранчевими плодами. Найпримітніші - великі білі волокнисті корені синаптолепісу, які в разі подрібнення нагадують ворсисту штукатурку або гіпс.
Протипоказання
Чай Увума не варто пити дітям, вагітним, матерям-годувальницям, людям з індивідуальною непереносимістю подібних засобів та тим, хто збирається керувати автотранспортом або працювати з точним обладнанням. Рослина не є лікарським препаратом, проте краще утриматися від спільного вживання разом з алкоголем та іншими сильнодіючими психоактивними речовинами.