СІЛЕНА КАПЕНСІС
Ботанічне найменування: сілена капенсіс, смілка капська (Silene capensis, або Silene undulata)
Південноафриканська смілка, найвідоміша під латинським найменуванням сілена капенсіс, – ефективний онейрогенний засіб. Ефект від приймання коренів сілени подібний до дії інших ефективних засобів для сновидінь, таких як калея закатечічі та увума.
Сучасним людям вдалося познайомитися з сіленою капенсіс завдяки африканському народу коса, який проживає в Східно-Капській провінції ПАР. Рослина, відома як африканський корінь сновидінь, вважається на Чорному континенті священною й належить до категорії напоїв убулаву (Ubulawu), які в Африці використовують для викликання усвідомлених сновидінь та іх тлумачення.
Священна назва сілени капенсіс – Undlela Ziimhlophe – у перекладі з мови народу коса означає «білі шляхи». Цим найменуванням африканці підкреслюють містичний зміст, який вони вкладають у ритуал вживання кореня сілени капенсіс. Якщо розжувати або збити волокна кореня цієї рослини у воді та вжити отриману піну, вміст і насиченість снів людини зміняться. Сновидіння стануть яскравими, інтенсивними та усвідомлюваними, їх буде легше запам’ятовувати.
Африканці вірять, що корінь сілени капенсіс здатний викликати пророчі сновидіння й допомагає спілкуватися з душами предків. І тому рослина, на думку коса, спрямовує людей «білим шляхом» та дає відповіді на нагальні питання. Сілена – частий атрибут, що використовується під час ініціацій африканських шаманів та віщунів.
Активні речовини: комплекс компонентів із коріння сілени капенсіс та сапоніни.
Дія рослини пояснюється всім комплексом алкалоїдів, що містяться в корені сілени капенсіс, і, зокрема, тритерпеноїдними сапонінами. Саме ці речовини вступають в реакцію з водою та утворюють піну, схожу за консистенцією на мильну.
І все ж точних наукових даних, що пояснюють онейрогенний ефект рослини та її дію на підсвідомість, поки не отримано. Для досліджень доступна лише традиція використання південно африканської сілени.
Властивості чаю: онейроген; ноотроп; релаксант; покращує якість сну; антидепресант
Дія на організм:
- За аналогією з іншими онейрогенними засобами дія сілени капенсіс оцінюється як седативна, анксіолітична та антидепресантна. Рослина дає накопичувальний ефект і викликає лише мінімальні зміни в стані повсякденної свідомості. При цьому вплив на стан сну та сновидіння набагато глибший і ефективніший.
-
Народ коса вважає, що для отримання відповіді на важливе питання перед вживанням рослини слід концентруватися на обраній проблемі. Причому вживати рослину не обов’язково у вигляді піни за кілька хвилин до сну. Алкалоїди сілени капенсіс всмоктуються в кров повільно й накопичуються поступово, і тому рослину у вигляді порошку нерідко приймають рано-вранці натще.
-
До вечора дія залишиться непомітною, а наступного дня на ранок не настане жодних негативних побічних ефектів. Якщо, звичайно, не було перевищено рекомендоване дозування.
Рецепти використання сілени:
Традиційне використання сілени капенсіс передбачає розтирання свіжого кореня в ступці з додаванням води та збивання їх до стану піни, яка й вживається в їжу.
Щодо застосування висушеного кореня можливі такі рецепти (розрахунок 0.5-1г на один прийом):
- Варіант 1. Невеликий шматок кореня розжовують перед сном протягом 15-20 хвилин.
-
Варіант 2. Шматочок кореня розщеплюють на волокна або подрібнюють, заливають водою в півлітровій пластиковій пляшці, після чого воду ефективно збивають до 10-15 разів та з’їдають отриману піну. Для кращого утворення піни наповнюють пляшку наполовину. У такому разі корінь із водою можна використовувати багаторазово, а пляшку можна зберігати в холодильнику.
-
Варіант 3. Подрібнити корінь у кавомолці до стану порошку та приготувати напій із сілени капенсис, розвівши від 1/4 до 1/2 ч. л. порошку 150 мл води. Такий чай п’ють уранці натщесерце після пробудження. Рекомендована доза для внутрішнього вживання порошку – 250 мг.
Рослину краще вживати курсом протягом 5 днів або за схемою 5-2-5 із перервою 2-3 дні між двома серіями. Можливе змішування сілени з іншими онейрогенами, такими як калея або увума. При міксуванні двох рослин - дозування зменьшують вполовину.
Опис товару: висушений корінь сілени капенсіс.
Рослина поставляється з Південної Африки, де її вирощено та зібрано в природних умовах.
Загальні відомості
Сілена капенсіс – це невибагливий дворічник або недовговічний багаторічник із сімейства Гвоздикові. Він зростає в долинах річок і на луках Східно-Капської провінції ПАР. Рослина примітна ароматними білими квітами, яким характерна нічна активність. Вони розпускаються в сутінках і закриваються рано-вранці. Довге м’ясисте коріння сілени капенсіс сягає глибоко в ґрунт. Для вживання корені збирають, починаючи з другого року життя рослини.
У продажу коріння сілени капенсіс частіше всього можна знайти в цілому вигляді, інколи в молотому. Також зустрічаються капсульовані варіанти, або у вигляді екстракту. У всіх випадках рослину застосовують насамперед як сномодулювальний засіб.
Протипоказання
Корінь сілени капенсіс не рекомендовано застосовувати дітям, вагітним і матерям-годувальницям, а також людям з індивідуальною непереносимістю подібних рослин. Також не рекомендується змішувати сілену із сильнодіючими препаратами та психоактивними засобами, включаючи алкоголь.
Ще краще на час прийому рослини відмовитися від важкої їжі тваринного походження. Африканці перед уживанням сілени капенсіс рекомендують постити протягом 2-3 днів. Передозування коренем сілени може викликати нудоту та появу сновидінь, що тривожать та лякають.
Дослідження:
-
Використання в культурі ксоса: silene capensis використовувалася шаманами ксоса як сакральний засіб, зокрема у різних церемоніях, включаючи традиційні похоронні ритуали. Вона вважається однією з найпотужніших серед понад 300 психоактивних трав та рослин, які використовуються ксоса для терапевтичних цілей. Повна ссилка: https://www.world-of-lucid-dreaming.com/silene-capensis.html
-
Індукція яскравих сновидінь: silene capensis відома своєю здатністю викликати яскраві, значущі луцидні сни. Зазвичай ефекти проявляються під час сну у вигляді луцидних сновидінь, які багаті на символіку. Відомо, що вона може сприяти глибокому і символічному досвіду сну, особливо під час різних ритуалів. Повна ссилка: https://www.world-of-lucid-dreaming.com/silene-capensis.html
-
Відсутність значних наукових досліджень: незважаючи на її традиційне використання, силена капенсіс не була предметом значних формальних наукових досліджень. Повна ссилка: https://www.world-of-lucid-dreaming.com/silene-capensis.html